/ritzau/
I dag I morgen Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag
Søndag 1. maj
TV-Guiden
>
<
>
<
   6:00
   7:00
   8:00
   9:00
   10:00
   11:00
   12:00
   13:00
   14:00
   15:00
   16:00
   17:00
   18:00
   19:00
   20:00
   21:00
   22:00
   23:00
  0:00
  1:00
  2:00
  3:00
  4:00
  5:00
06:35 Fugle, der ikke flyver
Japansk dokumentar.
07:25 Dyrenes planet
Engelsk naturserie.
08:15 Dyrenes planet
Engelsk naturserie.
09:05 På vinger over - Sydamerika
Engelsk naturserie.
10:00 Året med den svenske kongefamilie 2015
11:00 Kong Carl XVI Gustaf af Sverige 70 år
12:00 Lewis: Gensyn med Oxford
Engelsk krimiserie.
13:35 Krøniken
Dansk-svensk dramaserie.
14:40 Fodbold: EM 2016 - vejen til Frankrig
15:05 HåndboldSøndag: Team Tvis Holstebro-HC Lada (k), direkte
Finale i Cup Winners' Cup.
16:45 Kriminalkommissær Barnaby
Engelsk krimiserie.
18:30 TV-avisen
19:05 På vinger over - Asien og Australien
Engelsk naturserie.
20:00 Natportieren – The Night Manager
Engelsk thrillerserie.
21:00 21 Søndag
21:40 Fodboldmagasinet
22:10 Kommissær George Gently
Engelsk krimiserie.
23:40 30 grader i februar
Svensk dramaserie.
00:35 Taggart: Onde øjne
Skotsk krimiserie.
02:45 Under hammeren
Dansk antikmagasin.
03:10 Hammerslag 2012
Dansk boligmagasin.
03:45 Kender du typen?
Dansk livsstilsmagasin.
04:30 Godsejernes jul
Dansk dokumentarserie.
05:05 Helges skønne haver
05:30 Hvor ingen skulle tro, at nogen kunne bo
Norsk dokumentarserie.
06:10 Gurli Gris
06:15 Nysgerrige Nille
06:30 Godmorgen Ramasjang
06:31 Kate og Mim-Mim
06:45 Thomas og hans venner
Dukkefilm med dansk tale.
07:00 Peter Kanin
07:15 F for får
07:30 Thomas og vennerne: En historie om mod
08:30 Peter Kanin – Historien om forårets komme
08:50 Gurli Gris
08:55 Gurli Gris
09:00 Paw Patrol
09:25 Chuggington
09:35 Chuggington
09:45 Astrid bliver storesøster
09:50 Peddersen og Findus
Svensk animationsserie.
10:05 Sallies historier
10:10 Eventyrdetektiven Sandra
10:25 Eventyrdetektiven Sandra
10:40 Dora udforskeren
11:05 Postmand Per: Specialposttjenesten
11:20 Os det er bare os
11:50 Glad i luften
12:05 Sku du spørge fra nogen
12:25 Mumsfilibaba med oksekød
12:35 SKRÅL – med Tinna
12:55 Babar
Tegnefilm med danske stemmer.
13:05 Far, mor og Blyp
13:30 Kære Sebastian
Dansk børneserie.
13:50 Mit kæledyr – et jordegern
14:00 Ramajetterne
14:20 Klassen 1. b
Dansk dokumentarserie.
14:35 Bamses billedbog
15:00 Min farfars rekordbog
15:30 Lille NØRD
16:00 Gurli Gris
16:05 Gurli Gris
16:10 Smølferne
16:35 Doktor McStuffins
17:00 Det kongelige spektakel
Dansk animationsserie.
17:15 Ramajetterne
17:35 Bella, Boris og Berta
18:00 Tree Fu Tom
18:25 Min oldefars historier – Vaffelbageriet
Dansk børneserie.
18:35 Ring til Ramasjang
18:45 Mæh-sterskaberne
19:00 Eventyrdetektiven Sandra
19:15 Yakari
19:30 Abevej 64
Tegnefilm.
19:40 Kate og Mim-Mim
19:50 Godnathistorier
05:30 Hjørne Bjørne
05:40 Kære Sebastian
Dansk børneserie.
07:30 Nyheder fra Grønland
08:00 DR2 Live: 1. maj
16:30 Hævn for dollars
Italiensk western fra 1965.
18:40 Hvid, vred og stolt
Engelsk dokumentar.
19:30 Drengehjemmet Godhavn
20:00 Det store slanke-eksperiment
Engelsk dokumentarserie.
21:00 Nak & Æd – en edderfugl
Dansk madserie.
21:45 Vi ses hos Clement
22:30 Deadline
Nyhedsmagasin.
23:05 Danskerne i Sydafrika
Dansk dokumentar.
23:30 Jersild minus spin
00:20 Den hvide dronning
Engelsk dramaserie.
01:15 Helt hysterisk
01:45 Helt hysterisk
02:15 Deadline Nat
07:00 Nyhederne og Vejret
08:00 Go' morgen Danmark
12:00 Nyhederne
12:25 1. maj fra Fælledparken
Dansk reportage.
15:30 Verdens dyreste hammerslag
Dansk livsstilsmagasin.
16:05 Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed
Dansk livsstilsmagasin.
16:50 SuperMatchen: Studiet
17:05 SuperMatchen: FC Midtjylland-Team Esbjerg (k), direkte
DM-finale, 1. kamp.
17:50 Nyhederne
17:54 Regionale nyheder
17:55 SuperMatchen: FC Midtjylland-Team Esbjerg (k), direkte
DM-finale, 1. kamp.
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Hvem vil være millionær?
Dansk quiz.
21:00 Friends with Benefits
Amerikansk komedie fra 2011.
22:50 Hemmeligheder og løgne
Dansk dokumentarserie.
23:40 Station 2
Dansk kriminalmagasin.
00:25 Én gang strisser
Engelsk dokumentarserie.
01:10 SOS i Skotland
Engelsk dokumentarserie.
02:00 SOS i Skotland
Engelsk dokumentarserie.
02:55 Robsons vilde fiskedyst
Engelsk dokumentarserie.
04:00 Nyhederne og Vejret
07:05 En mørk hemmelighed
Tysk dramakomedie fra 2008.
08:40 Doktor og søn
Engelsk dramaserie.
09:35 Doktor og søn
Engelsk dramaserie.
10:35 Wild at Heart
Engelsk dramaserie.
11:30 Wild at Heart
Engelsk dramaserie.
12:20 Kærlighedens veje
Amerikansk dramaserie.
13:15 Doc Martin
Engelsk komedieserie.
14:10 Den søde sommer
Tysk romantisk drama fra 2009.
15:50 Danielle Steel – Stjernen
Amerikansk romantisk drama fra 1993.
17:30 Min familie og andre dyr
Engelsk dramaserie.
18:20 Min familie og andre dyr
Engelsk dramaserie.
19:15 Spørg Charlie
Dansk underholdning.
20:00 Talkshowet Meyerheim
Dansk underholdning.
20:50 Dobbeltgænger
Dansk underholdning.
21:40 Sønnen fra Amerika
Dansk komedie fra 1957.
23:10 Stygge Ulf
Dansk underholdning.
23:40 Spørg Charlie
Dansk underholdning.
00:25 Night of the Living Dead
Amerikansk gyser fra 1968.
07:00 Morgennyheder
10:05 Presselogen
Ugen i de danske medier.
11:00 Nyheder, sport, vejr
12:00 Nyheder, sport, vejr
12:25 1. maj fra Fælledparken
Direkte.
15:30 Nyheder, sport, vejr
18:05 Presselogen
Ugen i de danske medier.
19:00 Nyhederne sendt fra Kvægtorvet i Odense
19:25 1. maj med Mylenberg og Mogensen
Analyse af dagens taler.
20:00 Nyheder, sport, vejr
21:05 Presselogen
Ugen i de danske medier.
22:00 Nyheder, sport, vejr
00:05 Presselogen
Ugen i de danske medier.
01:00 Nyheder, sport, vejr
06:45 Kongen af Queens
Amerikansk underholdning.
07:15 Kongen af Queens
Amerikansk underholdning.
07:45 The Cleveland Show
Underholdning.
08:15 Dumt & farligt – igen
Dansk underholdning.
08:50 The Late Late Show with James Corden
Underholdning.
09:40 The Late Late Show with James Corden
Underholdning.
10:25 Tak for i aften – med Øgendahl & Klan
Dansk underholdning.
11:00 Det Alt For Korte Linda P Show
Dansk underholdning.
12:05 Hævnen er sjov
Dansk underholdning.
12:40 Blonde Ambition
Amerikansk film fra 2007.
14:15 Almost Famous
Amerikansk drama fra 2000.
16:20 Wild Wild West
Amerikansk western fra 1999.
18:10 American Dad
Amerikansk animationsserie.
18:40 American Dad
Amerikansk animationsserie.
19:00 American Dad
Amerikansk animationsserie.
19:30 American Dad
Amerikansk animationsserie.
20:00 Nørgaards Netfix
Dansk underholdning.
20:40 Anders Grau – bekymringsfabler
21:45 James Cordens Carpool Karaoke Special
Underholdning.
22:40 Lev stærkt
Film fra 2013.
00:10 Nørgaards netfix
Dansk underholdning.
00:45 Nørgaards netfix
Dansk underholdning.
01:15 Nørgaards netfix
Dansk underholdning.
01:50 Nørgaards netfix
Dansk underholdning.
02:20 Dybvaaaaad! 3
Underholdning.
02:50 Dybvaaaaad! 3
Underholdning.
03:20 Sjov med sex
Underholdning.
03:50 Sjov med sex
Underholdning.
04:25 Zulu Love Champs
Underholdning.
05:00 TurboModul
Underholdning.
05:20 The Cleveland Show
Underholdning.
05:50 Lukas Graham – hvad er drømmen?
Underholdning.
06:20 Alle tiders barnepige
Amerikansk komedieserie.
06:45 Undercover Boss 5
Amerikansk dokumentarserie.
07:35 Narnia: Morgenvandrerens rejse
Amerikansk eventyrfilm fra 2010.
09:35 Bones
Amerikansk krimiserie.
10:30 Bones
Amerikansk krimiserie.
11:25 NCIS
Amerikansk krimiserie.
12:25 NCIS
Amerikansk krimiserie.
13:25 The Lost World: Jurassic Park
Amerikansk actioneventyr fra 1997.
16:00 Undercover Boss 5
Amerikansk dokumentarserie.
17:00 Kys, knald, kærlighed
Dansk underholdning.
18:00 Mit plastikmareridt 4
Dansk dokumentarserie.
19:00 Familien fra Bryggen 9
Dansk reality-serie.
20:00 Luksusfælden 16
Dansk reality-serie.
21:00 The Heat
Amerikansk actionkomedie fra 2013.
23:25 Sexy Business
Dansk underholdning.
00:25 Wanted
Amerikansk actionfilm fra 2008.
02:45 State of Play
Amerikansk thriller fra 2009.
04:50 Alle tiders barnepige
Amerikansk komedieserie.
05:15 Chicago Fire 2
Amerikansk dramaserie.
06:25 Extreme Auto Hunters
Engelsk reality-serie.
06:50 Extreme Auto Hunters
Engelsk reality-serie.
07:15 Extreme Auto Hunters
Engelsk reality-serie.
07:40 Car Matchmaker
Amerikansk bilmagasin.
08:10 Car Matchmaker
Amerikansk bilmagasin.
08:40 Car Matchmaker
Amerikansk bilmagasin.
09:30 Car Matchmaker
Amerikansk bilmagasin.
10:00 Car Matchmaker
Amerikansk bilmagasin.
10:30 Car Matchmaker
Amerikansk bilmagasin.
11:00 Formel 1: Ruslands Grand Prix – kvalifikation
Fra Sochi.
12:30 Formel 1: Ruslands Grand Prix, direkte
Fra Sochi.
17:30 Fodbold: Optakt til Alka Superligaen
18:00 Fodbold: F.C. København-FC Midtjylland, direkte
Alka Superliga.
20:00 Fodbold: Onside
21:30 Top Gear 11
Engelsk bilmagasin.
22:50 Aktionen
Dansk dokumentarserie.
23:50 The Profit 3
Amerikansk reality-serie.
00:45 The Profit 3
Amerikansk reality-serie.
01:45 The Peacemaker
Amerikansk actionfilm fra 1997.
04:10 Resident Evil: Degeneration
Jap. animationsfilm fra 2008.
05:55 Community
Amerikansk komedieserie.
06:35 TV-Shop
07:35 NY Ink
08:25 TV-Shop
09:00 Chaos Caught on Camera
09:35 TV-Shop
10:40 Destroyed in Seconds
Amerikansk underholdning.
11:20 TV-Shop
11:55 Toy Hunter
Amerikansk dokumentarserie.
12:25 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
12:55 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
13:25 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
13:55 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
14:25 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
14:55 Fodbold: Palermo-Sampdoria, direkte
Serie A.
17:00 Arrow
Amerikansk dramaserie.
18:00 Fodbold: Deportivo-Getafe, direkte
La Liga.
20:30 Two and a Half Men
Amerikansk komedieserie.
21:00 Blitz
Engelsk krimi fra 2011.
23:00 Banshee
Amerikansk dramaserie.
00:05 Young Guns
Amerikansk western fra 1988.
02:15 Frygtens øjeblik
Amerikansk dokumentarserie.
03:15 Mythbusters
Amerikansk dokumentarserie.
04:05 Livsfarlig fangst
Amerikansk dokumentarserie.
04:55 What Happened Next?
05:40 Miami Ink
06:20 TV-Shop
07:20 Kitchen Boss
07:45 TV-Shop
08:50 Kitchen Boss
09:15 TV-Shop
10:20 Trinny og Susannah indtager Sverige
Engelsk livsstilsmagasin.
11:20 Twisted I
Amerikansk thrillerserie.
12:20 Mulan
Amerikansk animationsfilm fra 1998.
14:05 Køkkendrømme med udfordringer
Engelsk dokumentarserie.
15:05 Singleliv
Dansk reportageserie.
16:10 Hørt i Hollywood: Ikoniske tv-looks
17:05 Hørt i Hollywood: De sejeste filmroller
18:05 Hørt i Hollywood: De vildeste familiedynastier
19:00 Hørt i Hollywood: Mest sexede actionhelte
20:00 Confessions of a Teenage Drama Queen
Amerikansk familiefilm fra 2004.
21:50 Kanal 4 docs
Dansk dokumentarserie.
22:50 One Born Every Minute
Engelsk dokumentarserie.
23:50 Hørt i Hollywood: Mest sexede actionhelte
00:50 Hørt i Hollywood: De vildeste familiedynastier
01:45 Scandal
Amerikansk dramaserie.
02:40 Greys hvide verden
Amerikansk dramaserie.
03:30 Scandal
Amerikansk dramaserie.
04:20 Scandal
Amerikansk dramaserie.
06:35 Star Wars Rebels
07:00 Star Wars Rebels
07:20 Mystery Girls
Amerikansk komedieserie.
07:45 Mystery Girls
Amerikansk komedieserie.
08:10 Janni og Karsten – Kærlighed mod alle odds
Dansk reality-serie.
08:55 TV-Shop
09:10 Switched at Birth
Amerikansk dramaserie.
10:05 Switched at Birth
Amerikansk dramaserie.
11:05 Pretty Little Liars
Amerikansk dramaserie.
12:10 Bingoboxen
12:20 Tom and Jerry Meet Sherlock Holmes
13:15 Once Upon a Time
Amerikansk dramaserie.
14:10 The Neighbors
Amerikansk komedieserie.
14:40 The Neighbors
Amerikansk komedieserie.
15:10 Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
Amerikansk actionserie.
16:05 Arrow
Amerikansk dramaserie.
17:00 De beskidte helte
Dansk dokumentarserie.
18:00 Eftersøgt – med Kristian Bech
Dansk reportageserie.
19:00 Helikopterpiloterne
Dansk reportageserie.
20:00 Dem der passer på os om natten
Dansk reportageserie.
21:00 The Flash
Amerikansk dramaserie.
21:55 Arrow
Amerikansk dramaserie.
22:55 CSI
Amerikansk krimiserie.
23:50 Motive
Amerikansk krimiserie.
00:50 Major Crimes
Amerikansk krimiserie.
01:40 Hannibal
Amerikansk thrillerserie.
02:35 Krimi5
Dansk dokumentarserie.
03:25 Krimi5
Dansk kriminalmagasin.
04:15 Hverdagens helte
04:40 Hverdagens helte
05:05 Hverdagens helte
Dansk dokumentarserie.
05:30 Marvel's Avengers Assemble
05:50 Den vrede tømrer
Dansk boligmagasin.
TV-kanal oversigt
 DR1
 DR2
 DR Ramasjang
 DR K
 DR3
 DR Ultra
 TV 2 Fri
 TV 2 Fri HD
 TV 2 Sport
 TV 2 Sport HD
 TV 2 HD
 TV3 SPORT 2
 TV3 SPORT 2 HD
 TV3 SPORT 1 HD
 Kanal Bornholm
 Fynboen
 TV3 SPORT 1
 TV 2
 TV 2 Zulu
 TV 2 Charlie
 TV 2 NEWS
 TV 2/Lorry
 TV2 Øst
 TV 2/FYN
 TV 2/Bornholm
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV2/NORD
 TV 2 / Østjylla
 TV 2| Østjyllan
 TV 2/Bornholm
 TV FYN
 Lorry
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV2 Øst
 TV2/Nord Salto
 TV3+ HD
 TV3 HD
 TV3 Puls
 TV6
 TV3+
 TV3
 Eurosport
 Eurosport HD
 Eurosport 2
 6’eren
 Kanal 5 HD
 Kanal 5
 Kanal 4
 dk4
 Kanal Hovedstad
 TV Horsens
 Nickelodeon Jun
 Disney Junior
 Disney Channel
 Viasat Film Fam
 Viasat Film Act
 Viasat Film Com
 Viasat Film
 Viasat Film Act
 Viasat Film Com
 Viasat Film Hit
 Viasat Film HD
 C More Series
 C More Hits (Bo
 CANAL9
 SF-Kanalen
 C More Emotion
 C More Golf
 C More Hits HD
 C More First
 C More Action
 C More Hits
 C More Tennis
 C More First HD
 Viasat History
 Viasat Motor
 Viasat Fotboll
 Viasat Nature/C
 Viasat Explorer
 FOLKETINGET
 Viasat Golf
 SVT1
 SVT2
 TV3 Sverige
 TV4 Sverige
 TV4 guld
 TV4 film
 TV4 fakta
 TV4 komedie
 TV4 sport
 NRK Super
 TV 2 Sport Norg
 TV 2 Zebra Norg
 NRK2
 TV 2 Norge
 TV3 Norge
 NRK1
 3sat
 SPORT1
 ZDF
 NDR
 ARD
 Arte
 ProSieben
 RTL
 RTL II
 SAT1
 SuperRTL
 Eurosport (Tysk
 VH1 Classic
 Disney XD
 Boomerang
 Animal HD
 TNT
 BBC Earth
 Discovery HD Sh
 National Geogra
 National Geogra
 Investigation D
 Comedy Central
 TCM
 Vh1
 VOX
 BBC Brit
 BBC World
 Discovery Chann
 National Geogra
 MTV
 Discovery World
 Discovery Scien
 TLC
 Animal Planet
 Nickelodeon
 Cartoon
 CNN
 TV5MONDE Europe
 Travel Channel
 HISTORY
 Sky News
 H2
 <
 >