/ritzau/
I dag I morgen Fredag Lørdag Søndag Mandag Tirsdag
Onsdag 24. januar
TV-Guiden
>
<
>
<
   6:00
   7:00
   8:00
   9:00
   10:00
   11:00
   12:00
   13:00
   14:00
   15:00
   16:00
   17:00
   18:00
   19:00
   20:00
   21:00
   22:00
   23:00
  0:00
  1:00
  2:00
  3:00
  4:00
  5:00
06:20 Historier med Søren Ryge
06:50 Anders Lund Madsen i Den Yderste By
Dansk reportageserie.
07:20 Aftenshowet
08:10 I hus til halsen IV
Dansk dokumentarserie.
08:55 Gintberg på kanten - DR
Dansk underholdning.
09:40 Doktor Finlay
Engelsk dramaserie.
10:30 Antikkrejlerne
Engelsk dokumentarserie.
11:15 Skat eller skrammel
Dansk dokumentarserie.
12:00 Skattejægerne 2012
Dansk antikmagasin.
12:30 Kender du typen? 2013
Dansk livsstilsmagasin.
13:10 Gintberg på kanten - Rødovre
Dansk underholdning.
13:35 Brdr. Madsens tidsrejse
Dansk dokumentarserie.
14:05 Hun så et mord
Amerikansk krimiserie.
14:50 Hun så et mord
Amerikansk krimiserie.
15:35 Fader Brown
Engelsk krimiserie.
16:20 Fader Brown
Engelsk krimiserie.
17:05 Jordemoderen III
Engelsk dramaserie.
17:50 TV-avisen
18:00 AntikQuizzen
Dansk quiz.
18:30 TV-avisen
18:55 Vores vejr
19:05 Aftenshowet
19:55 TV-avisen
20:00 Skattejægerne
Dansk livsstilsmagasin.
20:30 Et glimt af Danmark II
Dansk underholdning.
21:00 Kontant: Tryghed eller falsk alarm
21:30 TV-avisen
21:55 Kulturmagasinet Gejst
Dansk kulturmagasin.
22:20 Sporten
22:30 Rebecka Martinsson: Som offer til Molok
Svensk krimiserie.
Taggart: Død uden vanære
Skotsk krimiserie.
00:50 Til undsætning
Australsk dramaserie.
01:35 Til undsætning
Australsk dramaserie.
02:20 Doktor Finlay
Engelsk dramaserie.
03:10 Kender du typen? 2013
Dansk livsstilsmagasin.
03:50 Gintberg på kanten - Rødovre
Dansk underholdning.
04:20 AntikQuizzen
Dansk quiz.
04:45 Camilla – Boller af stål
05:20 Bidt af naturen
Dansk naturserie.
05:50 Frilandshaven
Dansk havemagasin.
06:05 Sarah og And
06:10 Ellevilde Ella
06:15 Ellevilde Ella
06:25 Grinebider
06:30 Sikker & Søn II
06:43 Kiwi & Strit
06:45 Brandmand Sam
07:00 Yakari III
07:10 Sprinter Galore II – Olde
07:30 F for Får
Navnet er Får - Frode Får.
07:35 Gurli Gris VI
07:50 Vi er Pelle og Maise – Særlige dag
08:00 Robin Hood – spilopper i Sherwood-skoven
08:15 Masha og Bjørnen
08:20 Musen Tip
08:30 Sofus III
08:45 Mit kæledyr – en hest
08:55 Minisekterne
Fransk animationserie.
09:00 Skæg med Ord
09:30 Lille Nørd
Rotte.
09:55 Vilde venner II
10:15 Den fortryllede karrusel
10:30 Kaj og Andrea
11:00 Motor Mille på cirkustur
11:15 Quizdyrene – Geden Martha
11:25 Ramasjang Mysteriet III
11:55 Bamses billedbog
12:25 Ramasjang Rally
12:50 Rosa fra Rouladegade II
Dansk børneserie.
13:20 Onkel Rejes sørøvershow II
13:40 Ring til Ramasjang
13:55 Sikker & Søn II
14:05 Motor Mille og Børnebanden
14:30 Der var engang...
Dansk animationsserie.
15:00 Sarah og And
15:05 Sarah og And
15:15 Morten Skildpadde
15:40 Gurli Gris V
15:50 Chuggington IV
16:00 Chuggington IV
16:10 Masha og Bjørnen
16:15 Kasper og Sofie bliver bedste venner
16:35 Paw Patrol III
17:00 Ramasjang Mysteriet III
17:30 Flaskepost fra Stillehavet
17:40 Flaskepost fra Stillehavet
17:55 Brillebjørn
18:00 Robin Hood – spilopper i Sherwood-skoven
18:10 Yakari III
18:25 F for Får
Navnet er Får - Frode Får.
18:30 Quizdyrene – Slørhalen Boogie
18:45 Hemmelige dyr: Nogen spiser af skraldet
19:00 Tree Fu Tom
19:25 Zorro
19:45 Mumitroldene
05:00 Thomas og hans venner
Dukkefilm med dansk tale.
05:15 Søpapegøjernes ø II
05:20 Søpapegøjernes ø II
05:30 Hjørne Bjørne III
05:35 Ramasjang Mysteriet
07:00 Sundhedsmagasinet: Tab dig mest effektivt
07:25 Under fire øjne – Fay Weldon
Engelsk dokumentarserie.
08:15 Under fire øjne – Terry Gilliam
Engelsk dokumentarserie.
09:05 Ud i naturen: Bjørnen
09:45 Humlebiernes hemmeligheder
10:35 På grænsen af det umulige
Engelsk dokumentarserie.
11:30 På vildspor i ødemarken
12:30 På vildspor i ødemarken
13:35 Din yndlingsmad: Brødfabrikken
Engelsk dokumentarserie.
14:35 Ekstreme togrejser IV
Engelsk rejseserie.
15:20 Dæmningen der tæmmede Coloradofloden
Amerikansk dokumentarserie.
16:10 Verdens højeste bygning
Amerikansk dokumentarserie.
17:00 DR2 Dagen
18:30 Din yndlingsmad: Chokoladefabrikken
Engelsk dokumentarserie.
19:30 Den rigeste procent
Dansk dokumentarserie.
20:00 Pigen der vendte tilbage
Engelsk krimiserie.
22:00 Forført af en svindler
Dansk reportageserie.
22:30 Deadline
23:00 Kampen om Mosul
Amerikansk dokumentar.
Hvid mands dagbog
Dansk dokumentarserie.
00:45 Internettets vidunderdreng
Amerikansk dokumentar.
02:35 Deadline Nat
06:30 Go' morgen Danmark
12:00 Nyhederne
12:30 Regionale nyheder
12:40 Størst
Dansk dokumentarserie.
13:30 Danmark ifølge Bubber
Dansk underholdning.
13:55 Danmark ifølge Bubber
Dansk underholdning.
14:25 CPH Lufthavnen
Dansk dokumentarserie.
15:00 CPH Lufthavnen
Dansk dokumentarserie.
15:30 Grænsepatruljen
Aus. reportageserie.
16:00 Heathrow - lufthavnen, der aldrig sover
Engelsk dokumentarserie.
17:00 Nyhederne
17:16 Regionale nyheder
17:25 Håndbold: EM - studiet
Magasin.
18:05 Håndbold: EM - Makedonien-Danmark (m), direkte
Mellemrunden - fra Kroatien.
18:55 Nyhederne
19:00 Håndbold: EM - Makedonien-Danmark (m), direkte
Mellemrunden - fra Kroatien.
20:00 Nyhederne
20:13 Regionalprogram
20:25 Håndbold: EM - Tyskland-Spanien (m), direkte
Mellemrunden - fra Kroatien.
21:15 Håndbold: EM - Tyskland-Spanien (m), direkte
Mellemrunden - fra Kroatien.
22:05 Håndbold: EM - studiet
Magasin.
22:30 Nyhederne
22:57 Regionale nyheder
23:15 Verdens dyreste mad
Engelsk dokumentarserie.
00:05 En kur der dur
Dansk livsstilsmagasin.
00:40 Grænsepatruljen
Aus. reportageserie.
01:15 Grænsepatruljen
Aus. reportageserie.
01:45 Heathrow - lufthavnen, der aldrig sover
Engelsk dokumentarserie.
02:40 Castle
Amerikansk spændingsserie.
03:25 Airport
Engelsk dokumentarserie.
04:00 Nyhederne og Vejret
06:10 Mit navn er Stella
Engelsk dramaserie.
07:05 Doktor Kleist
Tysk dramaserie.
08:00 Doktor Kleist
Tysk dramaserie.
09:00 Skadestuen i Holby
Engelsk dramaserie.
09:55 Skadestuen i Holby
Engelsk dramaserie.
10:55 Doc Martin
Engelsk komedieserie.
11:50 Bjerglægen
Tysk dramaserie.
12:45 Bjerglægen
Tysk dramaserie.
13:40 Kommissær Rex
Tysk-østrigsk krimiserie.
14:35 Cold Case
Amerikansk dramaserie.
15:25 Fornyet mistanke
Engelsk krimiserie.
16:30 Death in Paradise
Engelsk krimiserie.
17:30 En sag for Frost
Engelsk krimiserie.
19:05 Lige i skabet
Dansk underholdning.
19:50 Poldark II
Engelsk dramaserie.
20:55 Poldark II
Engelsk dramaserie.
22:00 Kriminalkommissær Barnaby
Engelsk krimiserie.
23:50 Lige i skabet
Dansk underholdning.
00:30 Lur mit liv
Dansk underholdning.
01:20 Små og store synder
Engelsk dramaserie.
02:10 Små og store synder
Engelsk dramaserie.
03:05 Murdoch-mysterierne
Canadisk-engelsk krimiserie.
05:15 For himlens skyld
Tysk komedieserie.
12:00 Nyheder med business og vejr
13:00 Nyheder, sport, vejr
16:00 NEWS & Co
Det gode og begavede selskab.
18:00 18 Nyhederne
18:20 Lippert
Interview på en ny måde.
18:50 Dit vintervejr
19:00 19 Nyhederne
19:25 Nyheder, sport, vejr
20:10 Topmødernes topmøde i Davos
Sidste nyt fra topchefernes konference.
22:00 22 Nyhederne
22:27 Lippert
Interview på en ny måde.
23:00 News Night
Lippert
Interview på en ny måde.
00:30 Nyheder, sport, vejr
01:30 Lippert
Interview på en ny måde.
02:00 Nyheder, sport, vejr
06:05 Dybvaaaaad!
Dansk underholdning.
06:30 Dybvaaaaad!
Dansk underholdning.
07:05 New Girl
Amerikansk komedieserie.
07:30 New Girl
Amerikansk komedieserie.
07:55 Will og Grace
Amerikansk komedieserie.
08:20 Will og Grace
Amerikansk komedieserie.
08:50 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
09:40 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
10:30 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
11:20 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
12:15 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
12:45 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
13:15 Desperate Housewives
Amerikansk dramaserie.
14:05 Desperate Housewives
Amerikansk dramaserie.
14:50 Glee
Amerikansk komedieserie.
15:40 Dybvaaaaad!
Dansk underholdning.
16:15 Dybvaaaaad!
Dansk underholdning.
16:50 American Dad
Amerikansk animationsserie.
17:15 American Dad
Amerikansk animationsserie.
17:45 Klovn
Dansk komedieserie.
18:15 Klovn
Dansk komedieserie.
18:50 Venner
Amerikansk komedieserie.
19:20 Venner
Amerikansk komedieserie.
19:50 Girl Most Likely
Amerikansk komedie fra 2012.
21:35 Dybvaaaaad!
Dansk underholdning.
22:05 Ghostbusters
Amerikansk gyserkomedie fra 1984.
23:50 Dybvaaaaad!
Dansk underholdning.
00:25 Dybvaaaaad – Reality Awards Special 2.0
01:00 Kevin Hart: Laugh at My Pain
02:35 Gotham
Amerikansk krimiserie.
03:20 Ground Floor
Amerikansk komedieserie.
03:50 Ground Floor
Amerikansk komedieserie.
04:15 Believe
Amerikansk dramaserie.
05:05 Believe
Amerikansk dramaserie.
06:25 Den ægte Tori Spelling 2
Amerikansk reality-serie.
07:10 Venskaber og løgne
Amerikansk reality-serie.
08:00 Luksusfælden
Dansk livsstilsmagasin.
09:00 Luksusfælden
Dansk livsstilsmagasin.
10:00 Med kniven for struben 6
Dansk madserie.
11:00 Masterchef 2017
Dansk madserie.
12:00 Mit plastikmareridt
Dansk dokumentarserie.
13:00 The Kardashians indtager Miami
Amerikansk reality-serie.
14:00 The Kardashians indtager Miami
Amerikansk reality-serie.
15:00 Real Housewives of Beverly Hills
Amerikansk reality-serie.
16:00 Real Housewives of Beverly Hills
Amerikansk reality-serie.
17:00 Luksusfælden 14
Dansk reality-serie.
18:00 Luksusfælden 14
Dansk reality-serie.
19:00 Med kniven for struben 6
Dansk madserie.
20:00 NCIS 15
Amerikansk krimiserie.
21:00 The Brave
Amerikansk actionserie.
22:00 Hacksaw Ridge
Amerikansk actionfilm fra 2016.
00:50 NCIS 13
Amerikansk krimiserie.
01:40 Bones
Amerikansk krimiserie.
02:25 Bones
Amerikansk krimiserie.
03:20 The Mentalist 7
Amerikansk krimiserie.
04:05 The Mentalist 7
Amerikansk krimiserie.
04:50 Bad judge
Amerikansk dramaserie.
05:10 Bad judge
Amerikansk dramaserie.
05:35 Cristela
Amerikansk dramaserie.
06:25 Truth be Told
Amerikansk komedieserie.
06:45 Ridiculousness 6
Amerikansk underholdning.
07:10 Ridiculousness 6
Amerikansk underholdning.
07:35 The Late Late show med James Corden
Amerikansk serie.
08:25 The Vampire Diaries
Amerikansk gyserserie.
09:25 Rizzoli & Isles 7
Amerikansk dramaserie.
10:20 Numbers 4
Amerikansk krimiserie.
11:10 Numbers 4
Amerikansk krimiserie.
12:10 Bones
Amerikansk krimiserie.
13:00 NCIS
Amerikansk krimiserie.
14:00 Hawaii Five-0 7
Amerikansk krimiserie.
15:00 Hawaii Five-0 7
Amerikansk krimiserie.
16:00 Bones
Amerikansk krimiserie.
17:00 NCIS
Amerikansk krimiserie.
18:00 NCIS L.A.
Amerikansk krimiserie.
19:00 NCIS L.A.
Amerikansk krimiserie.
20:00 X-files
Amerikansk sci-fi-serie.
20:55 Fodbold: Arsenal-Chelsea, direkte
Carabao Cup-semifinale, returkamp.
23:00 Smokin' Aces
Amerikansk-engelsk actionfilm fra 2006.
01:10 The Late Late show med James Corden
Amerikansk serie.
02:05 Last Man on Earth
Amerikansk dramaserie.
02:35 Last Man on Earth
Amerikansk dramaserie.
03:00 Defiance 3
Amerikansk dramaserie.
03:45 Backstrom 1
Amerikansk dramaserie.
04:30 The Vampire Diaries
Amerikansk gyserserie.
05:15 X-files
Amerikansk sci-fi-serie.
06:45 Tanked
Reality-serie.
07:30 Fire in the Hole
08:20 TV-Shop
09:20 Ice Cold Gold
Reality-serie.
10:10 Ice Cold Gold
Reality-serie.
11:20 TV-Shop
12:20 Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
Amerikansk actionserie.
13:15 Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
Amerikansk actionserie.
14:10 Arrow
Amerikansk dramaserie.
15:10 Arrow
Amerikansk dramaserie.
16:05 The Flash
Amerikansk dramaserie.
17:00 The Flash
Amerikansk dramaserie.
18:00 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
18:30 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
19:00 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
19:30 Auction Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
20:00 Person of Interest
Amerikansk krimiserie.
21:00 Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
21:55 Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
22:55 Fast N' Loud
Amerikansk bilmagasin.
23:55 Person of Interest
Amerikansk krimiserie.
00:50 The 100
Amerikansk sci-fi-serie.
01:50 The 100
Amerikansk sci-fi-serie.
02:45 The Tomorrow People
Amerikansk actionserie.
03:30 Salvage Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
04:20 Salvage Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
05:30 Destroyed in Seconds
Amerikansk underholdning.
05:55 Tanked
Reality-serie.
06:15 Singleliv
Dansk reportageserie.
06:40 Singleliv
Dansk reportageserie.
07:05 Long Island Medium
07:30 Long Island Medium
07:55 TV-Shop
09:00 Long Island Medium
09:25 Long Island Medium
09:50 De unge mødre: De første år
Dansk dokumentar.
10:20 De unge mødre: De første år
Dansk dokumentar.
10:50 Sofias Engle
11:50 Sofias Engle
12:50 Nærkontakt
Dansk dokumentarserie.
13:50 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
14:20 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
14:50 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
15:20 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
15:50 De unge mødre: De første år
Dansk dokumentar.
16:20 De unge mødre: De første år
Dansk dokumentar.
16:50 Singleliv
Dansk reportageserie.
17:20 Singleliv
Dansk reportageserie.
17:55 Singleliv
Dansk reportageserie.
18:25 Singleliv
Dansk reportageserie.
18:55 Nærkontakt
Dansk dokumentarserie.
20:00 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
20:30 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
21:00 You Again
Amerikansk romantisk komedie fra 2010.
23:10 One Born Every Minute
Engelsk dokumentarserie.
00:10 One Born Every Minute
Engelsk dokumentarserie.
01:15 Forsvundet
02:10 Forsvundet
03:10 Paula Zahn på sagen
04:00 Paula Zahn på sagen
04:45 Singleliv
Dansk reportageserie.
05:30 Mig og min mor
Dansk dokumentarserie.
06:20 4-Stjerners middag hos Rochel
Dansk madserie.
07:15 Spøgelsesjægerne
Dansk reportageserie.
08:00 Spøgelsesjægerne
Dansk reportageserie.
08:50 Dit hjem i vores hænder: Oliver Bjerrehuus og Sussi og Leo
Dansk livsstilsmagasin.
09:40 Dit hjem i vores hænder: Oliver Bjerrehuus og Sussi og Leo
Dansk livsstilsmagasin.
10:30 Veronica Mars
Amerikansk krimiserie.
11:30 Veronica Mars
Amerikansk krimiserie.
12:25 Special Victims Unit
Amerikansk krimiserie.
13:20 CSI
Amerikansk krimiserie.
14:15 CSI
Amerikansk krimiserie.
15:10 CSI: New York
Amerikansk krimiserie.
16:05 CSI: New York
Amerikansk krimiserie.
17:05 Special Victims Unit
Amerikansk krimiserie.
18:00 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
18:30 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
19:00 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
19:30 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
20:00 Politijagt
Dansk dokumentarserie.
21:00 Fartjagt
Dansk dokumentarserie.
22:00 Gidseltagningen
Dansk dramaserie.
22:55 Gidseltagningen
Dansk dramaserie.
23:45 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
00:20 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
00:45 CSI
Amerikansk krimiserie.
01:45 The Tomorrow People
Amerikansk actionserie.
02:40 The Tomorrow People
Amerikansk actionserie.
03:25 Krimi5
Dansk kriminalmagasin.
04:10 Krimi5
Dansk kriminalmagasin.
05:00 Hverdagens helte
Dansk dokumentarserie.
05:30 Hverdagens helte
Dansk dokumentarserie.
05:55 Hverdagens helte
Dansk dokumentarserie.
TV-kanal oversigt
 Eurosport fi
 3 Sat fi
 Animal Planet f
 Ava fi
 BBC Brit fi
 BBC Earth fi
 C More First fi
 RTL fi
 Ruutu+ Dokkari
 Ruutu+ Lapset
 Ruutu+ Leffa ja
 Ruutu+ Urheilu
 Ruutu+ Urheilu
 MTV3 fi
 National Geogra
 National Geogra
 Nelonen fi
 Nickelodeon Jr.
 Kutonen fi
 Liv fi
 MTV fi
 Viva fi
 C More Hits fi
 C More Juniori
 C More Max fi
 C More Series f
 C More Sport 1
 C More Sport 2
 C More Stars fi
 Cartoon fi
 Sub fi
 SVT1 fi
 SVT2 fi
 Travel Channel
 TLC fi
 TraceUrban
 TV Finland fi
 Yle Teema & Fem
 YLE TV1 fi
 YLE TV2 fi
 TV3 se fi
 TV4 se fi
 TV5 fi
 TV5Monde fi
 tv6_se fi
 VH-1 fi
 Viasat Explore
 Viasat Film Act
 Viasat Film Fam
 Viasat Film Hit
 Viasat Film Pre
 Viasat History
 Viasat Nature f
 Viasat Series f
 Viasat Sport fi
 CBS Reality fi
 Discovery fi
 Discovery Scien
 Discovery World
 Disney fi
 Disney Junior f
 Disney XD fi
 Fox fi
 France 24
 Frii fi
 Eurosport2 fi
 Hero fi
 Jim fi
 DR1
 DR Ramasjang
 DR Ultra
 DR K
 DR2
 DR3
 TV3 Sport
 TV3 SPORT 1
 TV3 SPORT 1 HD
 TV3 SPORT 2
 TV3 SPORT 2 HD
 TV3 MAX
 TV 2 Sport
 TV 2 Sport HD
 TV 2 Zulu
 TV 2
 TV 2 Charlie
 TV 2 Fri
 TV 2 Fri HD
 TV 2 HD
 TV 2 NEWS
 TV 2/Bornholm
 TV 2| Østjyllan
 TV FYN
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV2 Øst
 TV2/Nord Salto
 Lorry
 TV 2/Bornholm
 TV 2/FYN
 TV 2/Lorry
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV2 Øst
 TV2/NORD
 TV 2 / Østjylla
 TV3
 TV3 HD
 TV3 Puls
 TV3+
 TV6
 TV3+ HD
 Eurosport 1
 Eurosport 2
 Eurosport HD
 6’eren
 Kanal 4
 Kanal 5
 Kanal 5 HD
 Kanal Hovedstad
 dk4
 Disney Channel
 Disney Junior
 Nick Toons
 Nickelodeon Jun
 Viasat Film Fam
 Viasat Film HD
 Viasat Film Hit
 Viasat Film Act
 Viasat Film
 Viasat Film Act
 C More Stars
 CANAL9
 C More First
 C More First HD
 C More Golf
 C More Hits
 SF-Kanalen
 C More Series
 C More Hits HD
 Viasat Explorer
 Viasat Fotboll
 Viasat Golf
 Viasat History
 Viasat Motor
 Viasat Nature
 Viasat Series
 FOLKETINGET
 SVT1
 SVT2
 TV3 Sverige
 TV4 Sverige
 TV4 guld
 TV4 sport
 TV3 Norge
 TV 2 Zebra Norg
 TV 2 Norge
 NRK Super
 NRK1
 NRK2
 NDR
 RTL II
 SAT1
 RTL
 ProSieben
 3sat
 Eurosport (Tysk
 ARD
 Arte
 SuperRTL
 SPORT1
 ZDF
 Vh1
 VH1 Classic
 TLC
 TNT
 BBC Brit
 BBC World
 Animal HD
 Animal Planet
 National Geogra
 National Geogra
 National Geogra
 National Geogra
 Disney XD
 Discovery World
 VOX
 BBC Earth
 Boomerang
 Nickelodeon
 Motorsport.tv
 MTV
 Investigation D
 Cartoon
 Discovery HD Sh
 Discovery Scien
 CNN
 Comedy Central
 Discovery Chann
 TV5MONDE Europe
 Travel Channel
 HISTORY
 H2
 <
 >