I dag I morgen Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Skift til liste-visning
Ophavsretten til det anvendte foto-materiale tilhører de respektive tv-kanaler, hvorunder materialet er anvendt. /ritzau/
Lørdag 5. september
TV-Guiden
>
<
>
<
   6:00
   7:00
   8:00
   9:00
   10:00
   11:00
   12:00
   13:00
   14:00
   15:00
   16:00
   17:00
   18:00
   19:00
   20:00
   21:00
   22:00
   23:00
  0:00
  1:00
  2:00
  3:00
  4:00
  5:00
06:30 Kyst til kyst
Dansk dokumentarserie.
07:30 Forunderlige verden – Dovenaben fra Java
Engelsk naturserie.
08:20 Forunderlige verden – Londons vilde natur
Engelsk naturserie.
09:10 Lavlandsgorillaer i Gabon
10:00 Det var i maj
Engelsk dramakomedieserie.
10:50 Guld i købstæderne - Hillerød
Dansk livsstilsmagasin.
11:50 I farezonen
Australsk actionserie.
12:40 Halifax
Australsk krimiserie.
14:15 Kongerigets kager
Dansk madserie.
14:45 Spise med Price
Dansk madserie.
15:15 Sporløs
Dansk dokumentarserie.
16:00 Kærlighedsromanen
Australsk romantisk komedie fra 1999.
17:30 Versus
Dansk underholdning.
18:30 TV-avisen
18:55 Første dansker i rummet – direkte
Dansk dokumentar.
20:00 Min søsters børn i Ægypten
Dansk familiefilm fra 2004.
21:15 Kriminalkommissær Barnaby
Engelsk krimiserie.
22:45 Vera: Jægerne
Engelsk krimiserie.
00:15 Den søde frihed
Amerikansk komedie fra 1986.
02:00 Store Joe Young
Amerikansk familiefilm fra 1998.
03:45 Mord i centrum
Amerikansk spændingsserie.
05:25 Vagn på vejen
Vagn på Als.
05:55 Rejsen langs Norges kyst
Norsk rejseserie.
06:10 Pingu
06:15 Thomas og hans venner
Dukkefilm med dansk tale.
06:30 Godmorgen Ramasjang
06:30 Brandmand Sam
06:45 Postmand Per
07:05 Kate og Mim-Mim
07:15 F for får
07:30 Jungledyret Hugo
08:40 Ramajetterne
09:00 Elefantvask
09:20 Peter Pedal
Peter Pedal, Havaben - Peter Pedal som landmand.
09:45 Smølferne
10:05 Kika og Bob
Animationsserie med dansk tale.
10:20 Kika og Bob
Animationsserie.
10:35 Skæg med tal
10:55 Eghjorten Buller
11:20 Det, der med børn
11:50 Tuva fra Tarva
12:05 Sigurds Bjørnetime
12:30 SKRÅL – med Olivia
12:50 Den lille prinsesse
13:05 Bamses billedbog
13:30 Kære Sebastian
13:55 Onkel Rejes Sørøvershow
14:20 Sebastian indefra – Bøvs
14:35 Blyppernes første år
15:05 Ramasjang generationen år 2
15:15 Kære Sebastian
Dansk børneserie.
15:35 Lille NØRD
16:05 Palle Gris på eventyr
16:25 Peter Kanin
16:40 Jake og piraterne på Ønskeøen
17:05 Kaj og Andrea
17:25 F for får
17:35 Onkel Rejes Sørøvershow
17:55 Tree Fu Tom
18:15 Yakari
18:30 Kaj og Andrea
18:55 Kika og Bob
Animationsserie.
19:10 Kasper og Sofie
19:25 Den fortryllede karrusel
19:35 Tinga Tinga fabler
19:50 Godnathistorier
08:00 DR2 Morgen
08:30 DR2 Morgen
09:00 Tidens tegn
09:50 Kulinariske globetrottere
Engelsk madserie.
10:40 Kulinariske globetrottere
Engelsk madserie.
11:25 Kulinariske globetrottere
Engelsk madserie.
12:15 Farligt job – jordemor i Liberia
Engelsk dokumentarserie.
13:05 De ekstremt rige – og os andre
Engelsk dokumentarserie.
13:55 24 timer vi aldrig glemmer: Prinsesse Dianas død
Dansk dokumentarserie.
14:20 DR2 Tema: Svindlerne
14:25 Svindlerne
Dansk dokumentar.
15:55 Stein Baggers bedrag
Dansk dokumentar.
16:55 Gøgereden
Amerikansk drama fra 1975.
19:10 Tidsmaskinen
Dansk dokumentarserie.
20:00 DR2 Tema: Hævnen er sød
20:00 Hævn
20:55 Hævn, mord og sex-chat
Amerikansk dokumentar.
22:30 Deadline
Nyhedsmagasin.
23:00 24 timer vi aldrig glemmer - Europamestre
Dansk dokumentarserie.
23:50 My Way
Fransk autentisk drama fra 2012.
02:10 Deadline Nat
06:05 Mouk
06:20 My Little Pony
06:40 Scooby-Doo! Mystery Incorporated
07:05 Batman
07:30 Animaniacs
08:00 Go' morgen Danmark
12:00 Nyhederne
12:10 Hvem vil være millionær?
Dansk quiz.
13:00 Hvem sagde vuf?
Dansk underholdning.
13:50 SuperMatchen: Studiet
14:05 SuperMatchen: Team Esbjerg-FCM (k), direkte
Boxer Ligaen.
16:00 Cykling: La Vuelta - 14. etape, direkte
Vitoria-Alto Campoo. Fuente del Chivo, 215 km.
17:45 Cykling: La Vuelta - studiet
18:00 Nyhederne
18:12 Regionale nyheder
18:20 Dit efterårsvejr
18:25 Bli'r du plukket?
Dansk forbrugermagasin.
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
19:45 Sportscenter
20:00 Voice Junior
Dansk underholdning.
21:15 Crocodile Dundee II
Amerikansk-australsk actionkomedie fra 1988.
23:10 James Bond: Moonraker
Engelsk-fransk actionfilm fra 1979.
01:15 Green Lantern
Amerikansk actionfilm fra 2011.
03:15 Desperat valg
Amerikansk actionfilm fra 1996.
05:25 Airport
Engelsk dokumentarserie.
07:45 Bonanza
Amerikansk westernserie.
08:40 Bonanza
Amerikansk westernserie.
09:35 Bonanza
Amerikansk westernserie.
10:30 Bonanza
Amerikansk westernserie.
11:25 Bonanza
Amerikansk westernserie.
12:25 Agatha Christie: Det caribiske mysterium
Amerikansk-engelsk krimi fra 1983.
14:05 Nord og Syd
Amerikansk dramaserie.
15:40 Lov og uorden
Engelsk politiserie.
16:35 Lov og uorden
Engelsk politiserie.
17:30 Små og store synder
Engelsk dramaserie.
18:25 Små og store synder
Engelsk dramaserie.
19:25 Rosamunde Pilchers De fire årstider
Engelsk-tysk drama-miniserie fra 2009.
21:05 Fællessang på Charlie
Dansk underholdning.
22:00 THE SHOW – a Tribute to ABBA
23:55 En aften med – Brdr. Vesth
Dansk underholdning.
00:40 The Good Wife
Amerikansk dramaserie.
01:25 Lov og uorden
Engelsk politiserie.
02:20 Lov og uorden
Engelsk politiserie.
07:00 Morgennyheder
10:00 Besserwisserne
11:00 Nyheder, sport, vejr
13:00 Besserwisserne
14:00 Nyheder, sport, vejr
18:00 Nyheder og Ellemann/Lykketoft
19:00 Nyhederne sendt fra Kvægtorvet i Odense
19:25 Nyheder, sport, vejr
21:00 Besserwisserne
22:00 Nyheder, sport, vejr
23:00 Natnyt med nyhedsoverblik, sport og vejr
23:30 Nyheder, sport, vejr
Besserwisserne
01:00 Nyheder, sport, vejr
06:05 Suburgatory
Amerikansk komedieserie.
06:30 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
07:00 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
07:25 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
07:50 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
08:20 Beastly
Amerikansk romantisk drama fra 2011.
09:50 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
10:45 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
11:30 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
12:25 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
13:15 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
14:10 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
15:00 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
15:50 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
16:40 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
17:30 Beverly Hills 90210
Amerikansk ungdomsserie.
18:20 Venner
Amerikansk komedieserie.
18:55 Venner
Amerikansk komedieserie.
19:25 Komiker – Lasse Rimmer show
Dansk underholdning.
20:20 Komiker – Lasse Rimmer show
Dansk underholdning.
21:15 Frank Hvam – Upassende
22:20 Elias Ehlers "Helt perfekt"
Dansk underholdning.
23:10 Elias Ehlers "Helt perfekt"
Dansk underholdning.
23:50 Nørgaards Netfix
Dansk underholdning.
00:30 Stand-up Live at The Apollo
Underholdning.
01:20 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
01:45 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
02:05 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
02:30 2 Broke Girls
Amerikansk komedieserie.
02:50 In Bruges
Amerikansk-engelsk film fra 2008.
04:30 Saturday Night Live – Josh Hutcherson
06:25 Untying the Knot 1
Amerikansk reality-serie.
06:50 I kærlighed og modgang
Amerikansk-irsk komedie fra 2010.
08:30 Bones
Amerikansk krimiserie.
09:15 Bones
Amerikansk krimiserie.
10:10 NCIS
Amerikansk krimiserie.
11:10 NCIS
Amerikansk krimiserie.
12:10 NCIS
Amerikansk krimiserie.
13:05 NCIS
Amerikansk krimiserie.
14:00 Titanic
Amerikansk romantisk drama fra 1997.
18:00 Bones 10
Amerikansk krimiserie.
19:00 NCIS
Amerikansk krimiserie.
20:00 Bridget Jones: På randen af fornuft
Engelsk romantisk komedie fra 2004.
22:15 Generalens datter
Amerikansk-tysk thriller fra 1999.
00:40 I morgen da krigen brød ud
Australsk actionfilm fra 2010.
02:40 The Day the Earth Stood Still
Amerikansk science fiction-film fra 2008.
04:20 Min Drømmerestaurant
Engelsk reality-serie.
05:05 Alle tiders barnepige
Amerikansk komedieserie.
05:30 Alle tiders barnepige
Amerikansk komedieserie.
05:50 Alle tiders barnepige
Amerikansk komedieserie.
06:15 Fresh Off the Boat 1
Amerikansk dramaserie.
06:35 Fresh Off the Boat 1
Amerikansk dramaserie.
07:00 Sean Saves the World 1
Amerikansk serie.
07:20 Sean Saves the World 1
Amerikansk serie.
07:45 Dads
Amerikansk komedieserie.
08:10 Dads
Amerikansk komedieserie.
08:40 The Goldbergs 2
Amerikansk dramaserie.
09:10 The Goldbergs 2
Amerikansk dramaserie.
09:40 Top Gear
Engelsk bilmagasin.
10:55 Formel 1: Italiens Grand Prix - træning, direkte
12:05 Top Gear
Engelsk bilmagasin.
13:05 American Daredevils 1
Amerikansk reality-serie.
13:30 Formel 1: Italiens Grand Prix – Kvalifikation, direkte
16:00 Top Gear
Engelsk bilmagasin.
17:25 Forført til succes
Amerikansk komedie fra 1987.
19:45 Tvillinger
Amerikansk komedie fra 1988.
21:50 Bloodsport – kamp til døden
Amerikansk actionfilm fra 1988.
23:45 De uovervindelige
Amerikansk gangsterdrama fra 1987.
02:15 Dybet – Special Edition
Amerikansk science fiction-film fra 1989.
05:15 Et ton cash
Dansk reality-serie.
06:30 LA Ink
07:20 TV-Shop
08:20 NY Ink
09:15 TV-Shop
09:45 Chaos Caught on Camera
10:20 TV-Shop
11:25 Chaos Caught on Camera
11:55 TV-Shop
12:30 Rob
Amerikansk komedieserie.
12:55 Rob
Amerikansk komedieserie.
13:30 Fodbold: Danmark-Albanien
EM-kvalifikation.
15:25 Ibrahimovic – fra Rosengård med mere end et mål
Svensk dokumentarserie.
16:50 Ibrahimovic – fra Rosengård med mere end et mål
Svensk dokumentarserie.
17:55 Fodbold: Rusland-Sverige, direkte
EM-kvalifikation.
20:00 EM-kvalifikation: Højdepunkter
20:30 Fodbold: Spanien-Slovakiet, direkte
EM-kvalifikation.
23:00 EM-kvalifikation: Højdepunkter
23:30 Almost Human
Amerikansk actionserie.
00:25 Constantine
Amerikansk actionserie.
01:25 Cult
Amerikansk dramaserie.
02:20 Sniper
Amerikansk actionserie.
03:10 Sniper
Amerikansk actionserie.
04:05 Sniper
Amerikansk actionserie.
05:00 Chaos Caught on Camera
05:35 Destroyed in Seconds
Amerikansk underholdning.
06:15 TV-Shop
07:15 De unge mødre: De første år
Dansk dok.serie.
07:40 TV-Shop
08:40 De unge mødre: De første år
Dansk dokumentarserie.
09:00 TV-Shop
10:05 Skat, børnene er skrumpet
Amerikansk familiefilm fra 1989.
11:55 Dance Moms
Amerikansk reality-serie.
12:50 Hart of Dixie
Amerikansk dramaserie.
13:40 Hart of Dixie
Amerikansk dramaserie.
14:40 Hart of Dixie
Amerikansk dramaserie.
15:35 Hart of Dixie
Amerikansk dramaserie.
16:35 Hart of Dixie
Amerikansk dramaserie.
17:30 De 3 Wichmanns
Dansk reality-serie.
18:30 Danmarks næste Topmodel 6
Dansk reality-serie.
20:00 De unge mødre
Dansk dokumentarserie.
21:00 Gossip
Amerikansk drama fra 2000.
22:50 Gitte Talks
Dansk talkshow.
23:50 The Accidental Husband
Amerikansk romantisk drama fra 2008.
01:30 The Closer
Amerikansk krimiserie.
02:25 Once Upon a Time
Amerikansk dramaserie.
03:25 Greys hvide verden
Amerikansk dramaserie.
04:10 Private Practice
Amerikansk dramaserie.
04:55 Vesterbro
Dansk reportageserie.
05:45 Kitchen Boss
06:25 Pretty Little Liars
Amerikansk dramaserie.
07:10 1900
Amerikansk eventyrserie.
07:55 Arrow
Amerikansk dramaserie.
08:40 TV-Shop
08:55 CSI: Miami
Amerikansk krimiserie.
09:40 CSI: Miami
Amerikansk krimiserie.
10:30 Forsvundet sporløst
Amerikansk krimiserie.
11:30 Forsvundet sporløst
Amerikansk krimiserie.
12:25 CSI
Amerikansk krimiserie.
13:20 CSI
Amerikansk krimiserie.
14:15 Special Victims Unit
Amerikansk krimiserie.
15:15 Special Victims Unit
Amerikansk krimiserie.
16:10 Forever
Amerikansk dramaserie.
17:05 Arrow
Amerikansk dramaserie.
18:05 The Flash
Amerikansk dramaserie.
19:00 Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
Amerikansk actionserie.
20:00 Politijagt
Dansk dokumentarserie.
21:00 Specialisten
Amerikansk actionfilm fra 1994.
23:15 Special Victims Unit
Amerikansk krimiserie.
00:10 Person of Interest
Amerikansk krimiserie.
01:10 CSI
Amerikansk krimiserie.
02:05 CSI
Amerikansk krimiserie.
03:00 America's Funniest Home Videos
03:25 America's Funniest Home Videos
03:45 Krimi5 Tema
Dansk kriminalmagasin.
04:35 Krimi5 Tema
Dansk kriminalmagasin.
05:50 Kagekampen
Dansk underholdning.
TV-kanal oversigt
 DR1
 DR2
 DR Ramasjang
 DR K
 DR3
 DR Ultra
 TV 2 Fri
 TV 2 Fri HD
 TV3 SPORT 2
 TV3 SPORT 2 HD
 TV 2 Sport
 TV 2 Sport HD
 TV 2 HD
 Kanal Bornholm
 Fynboen
 TV3 SPORT 1 HD
 TV3 SPORT 1
 TV 2
 TV 2 Zulu
 TV 2 Charlie
 TV 2 NEWS
 TV 2/Lorry
 TV2 Øst
 TV 2/FYN
 TV 2/Bornholm
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV2/NORD
 TV 2 / Østjylla
 TV 2| Østjyllan
 TV 2/Bornholm
 TV FYN
 Lorry
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV2 Øst
 TV2/Nord Salto
 TV6
 TV3 HD
 TV3+ HD
 TV3 Puls
 TV3+
 TV3
 Eurosport
 Eurosport HD
 Eurosport Danma
 6’eren
 Kanal 5 HD
 Kanal 5
 Kanal 4
 dk4
 Kanal Hovedstad
 TV Horsens
 Nickelodeon Jun
 Disney Junior
 Disney Channel
 Viasat Film Fam
 Viasat Film Act
 Viasat Film Com
 Viasat Film
 Viasat Film Cla
 Viasat Film Act
 Viasat Film Dra
 Viasat Film Fam
 Viasat Film Com
 Viasat Film HD
 Viasat Film Dra
 CANAL9
 SF-Kanalen
 C More Series
 C More Extreme
 C More Emotion
 C More Hits (Bo
 C More Hits HD
 C More First
 C More Action
 C More Hits
 C More Tennis
 C More First HD
 CANAL8 Sport
 Viasat Motor
 Viasat Fotboll
 Viasat History
 Viasat Nature/C
 Viasat Explorer
 FOLKETINGET
 Viasat Golf
 SVT1
 SVT2
 TV3 Sverige
 TV4 Sverige
 TV4 guld
 TV4 film
 TV4 fakta
 TV4 komedie
 TV4 sport
 TV 2 Sport Norg
 TV 2 Zebra Norg
 NRK Super
 NRK2
 TV 2 Norge
 TV3 Norge
 NRK1
 3sat
 SPORT1
 ARD
 Arte
 ProSieben
 RTL
 RTL II
 SAT1
 SuperRTL
 NDR
 ZDF
 Eurosport (Tysk
 National Geogra
 Investigation D
 Comedy Central
 Discovery HD Sh
 Boomerang
 Animal HD
 National Geogra
 Disney XD
 TNT
 BBC Earth
 BBC Lifestyle
 BBC HD
 National Geogra
 Discovery World
 Discovery Scien
 TLC
 TCM
 Vh1
 VOX
 BBC Brit
 BBC World
 Discovery Chann
 MTV
 Animal Planet
 Nickelodeon
 Cartoon
 CNN
 TV5MONDE Europe
 Travel Channel
 HISTORY
 Sky News
 H2
 <
 >