I dag I morgen Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Skift til liste-visning
Ophavsretten til det anvendte foto-materiale tilhører de respektive tv-kanaler, hvorunder materialet er anvendt. /ritzau/
Søndag 22. april
TV-Guiden
>
<
>
<
   6:00
   7:00
   8:00
   9:00
   10:00
   11:00
   12:00
   13:00
   14:00
   15:00
   16:00
   17:00
   18:00
   19:00
   20:00
   21:00
   22:00
   23:00
  0:00
  1:00
  2:00
  3:00
  4:00
  5:00
06:25 Naturtid
Nøddenørden.
07:20 Antikkrejlerne med kendisser
Engelsk dokumentarserie.
08:20 Antikkrejlerne med kendisser
Engelsk dokumentarserie.
09:20 Dyreliv i Island
Engelsk naturserie.
10:15 Håndværkerne rykker ind
Dansk dokumentarserie.
10:40 I hus til halsen VI
Dansk dokumentarserie.
11:25 Blachman på skemaet
Dansk dokumentarserie.
12:10 De skjulte talenter II
Dansk dokumentarserie.
12:55 Sporløs
Dansk dokumentarserie.
13:40 Guld i købstæderne - Varde
Dansk livsstilsmagasin.
14:40 Victoria II
Engelsk dramaserie.
15:25 Miss Marple: Døden kommer med posten
Engelsk krimiserie.
17:00 Unge Morse
Engelsk krimiserie.
18:30 TV-avisen
18:55 Menneskets Planet – et liv i Arktis
Engelsk dokumentarserie.
20:00 Victoria II
Engelsk dramaserie.
20:45 I haven med Søren Ryge: Mosegrise og muldvarpe
Dansk havemagasin.
21:00 21 Søndag
21:40 Fodboldmagasinet
22:10 Mordene ved Loch Ness
Engelsk krimiserie.
23:40 Wallander: Kureren
Svensk krimiserie.
01:05 Dalgliesh: Med kniven i hjertet
Engelsk tv-krimi fra 1995.
02:50 Hvor kragerne vender
Engelsk komedieserie.
03:35 Hvor kragerne vender
Engelsk komedieserie.
04:25 Hvor kragerne vender
Engelsk komedieserie.
05:25 Græskar DM i Frilandshaven
Dansk havemagasin.
05:50 Fra yt til nyt
Dansk livsstilsmagasin.
06:05 Chuggington
06:15 Morten Skildpadde
06:40 Sovedyr på eventyr II
07:00 Yakari III
07:15 Kasper og Sofie
07:35 Bamse møder den store verden
08:30 Ramasjang Redder Bierne – Show 4
08:50 Sikker & Søn V
09:05 Pax' jordiske eventyr III
09:15 Pax' jordiske eventyr III
09:30 Pippi Langstrømpe
09:55 Karlsson på taget
Svensk tegnefilmserie.
10:20 Flaskepost fra Stillehavet
10:35 Emil fra Lønneberg
11:00 Motor Mille på cirkustur
11:15 Quizdyrene – Araen Sugar
11:25 Ramasjang Mysteriet
11:55 Smølferne
12:20 Smølferne
12:45 F for Får
Navnet er Får - Frode Får.
12:55 Rosa fra Rouladegade
Dansk børneserie.
13:20 Tree Fu Tom
13:45 Tree Fu Tom
14:05 Onkel Rejes Sørøvershow
14:30 Der var engang ...
Dansk animationsserie.
15:00 Sarah og And
15:05 Masha og Bjørnen
15:15 Morten Skildpadde
15:40 Gurli Gris VI
15:50 Chuggington
16:00 Chuggington
16:10 Dora udforskeren
16:35 Paw Patrol II
17:00 Motor Mille og Børnebanden
17:25 Paphoved
17:30 Min ven Marlon
17:45 Min ven Marlon
18:00 Robin Hood – spilopper i Sherwood-skoven
18:15 Yakari III
18:25 F for Får
Animationsserie.
18:35 Sofus III
18:50 Min oldefars historier – Ridderne
Dansk børneserie.
19:05 Tree Fu Tom
19:25 Zorro
19:45 Mumitroldene
05:00 Thomas og hans venner
Dukkefilm med dansk tale.
05:15 Søpapegøjernes ø II
05:20 Søpapegøjernes ø II
05:30 Ramasjang Mysteriet IV
09:00 Nyheder fra Grønland
09:30 Min mor og far er i fængsel
Engelsk dokumentar.
10:45 Debatten: OK18 – Er kravene rimelige?
11:45 Detektor: Er der en "syg ungdomskultur" blandt danske skolebørn?
12:15 Anja og heksebørnene
Dansk dokumentarserie.
12:45 Anja og heksebørnene
Dansk dokumentarserie.
13:15 Anja og heksebørnene
Dansk dokumentarserie.
13:45 Bitre rivaler: Iran og Saudi-Arabien
Amerikansk dokumentarserie.
14:35 Bitre rivaler: Iran og Saudi-Arabien
Amerikansk dokumentarserie.
15:30 Bitre rivaler: Iran og Saudi-Arabien
Amerikansk dokumentarserie.
16:25 Det gådefulde Indien
Engelsk naturserie.
17:15 Den sidste skov ved Middelhavet
18:05 Lægen flytter ind
Dansk dokumentarserie.
18:50 Håndbold: Nantes-Skjern (m), direkte
Kvartfinale i i Champions League, 1. kamp.
21:00 Tæt på sandheden med Jonatan Spang
21:30 Hvidhajen på vej til Danmark - farlig Mission
Dansk dokumentarserie.
22:00 Fra øldrikker til ølbrygger i verdensklasse
Dansk dokumentarserie.
22:30 Deadline
23:00 Quizzen med Signe Molde
Dansk quiz.
23:35 Helvedes homo – en muslim springer ud
Dansk dokumentarserie.
00:05 Helvedes homo – en muslim springer ud
Dansk dokumentarserie.
00:35 Voldtægt som krigsvåben
Dansk dokumentar.
01:35 Farvel til Amish-familien
Amerikansk dokumentar.
02:30 Deadline Nat
07:00 Nyhederne og Vejret
08:00 Go' morgen Danmark
12:00 Nyhederne
12:15 Mercur
Dansk dramaserie.
13:05 Kamp til hækken
Dansk havemagasin.
13:55 Cykling: Liège-Bastogne-Liège - studiet
Magasin.
14:10 Cykling: Liège-Bastogne-Liège, direkte
Belgisk endagsløb.
17:05 Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed
Dansk livsstilsmagasin.
17:55 Dit forårsvejr
18:00 Nyhederne
18:15 Regionale nyheder
18:25 SportsDok: De danske NHL-stjerner
Dansk dokumentar.
19:00 Nyhederne
19:30 Regionalprogram
20:00 Greyzone
Dansk-svensk spændingsserie.
20:55 Forårsvejret
21:00 Alle for to
Dansk komedie fra 2013.
22:30 Anders Matthesen - SHHH!
Dansk underholdning.
23:30 Anders Matthesen - SHHH!
Dansk underholdning.
00:20 Anders Matthesen - den anden side
01:20 Thomas Warberg Comedy Tour '14
Dansk underholdning.
02:00 Thomas Warberg Comedy Tour '14
Dansk underholdning.
02:45 Air Ways
Aus. dokumentarserie.
03:05 Air Ways
Aus. dokumentarserie.
03:30 Airport
04:00 Nyhederne og Vejret
06:35 Dronning Elizabeth - som familien ser hende
Engelsk dokumentar.
08:10 Kommissær Rex
Tysk-østrigsk krimiserie.
09:05 Kommissær Rex
Tysk-østrigsk krimiserie.
10:05 Kommissær Rex
Tysk-østrigsk krimiserie.
11:05 Kommissær Rex
Tysk-østrigsk krimiserie.
12:05 Kommissær Rex
Tysk-østrigsk krimiserie.
13:00 Murdoch-mysterierne
Canadisk-engelsk krimiserie.
13:55 Murdoch-mysterierne
Canadisk-engelsk krimiserie.
14:45 Murdoch-mysterierne
Canadisk-engelsk krimiserie.
15:35 Murdoch-mysterierne
Canadisk-engelsk krimiserie.
16:25 Murdoch-mysterierne
Canadisk-engelsk krimiserie.
17:20 Lur mit liv
Dansk underholdning.
18:10 Greyzone
Dansk-svensk spændingsserie.
19:00 Pigen fra Egborg
Dansk folkekomedie fra 1969.
20:45 Hjertegalla
Dansk underholdning.
23:45 Tivolirevy - TAM TAM i Glassalen 2016
Dansk underholdning.
00:40 Tivolirevy - TAM TAM i Glassalen 2016
Dansk underholdning.
01:35 Sagen genåbnet
Engelsk krimiserie.
02:30 Sagen genåbnet
Engelsk krimiserie.
03:20 Halløj på hotellet
Engelsk dokumentarserie.
07:00 Morgennyhederne på NEWS
10:03 Presselogen
Mediechefernes debat.
11:00 Nyheder, sport, vejr
13:05 Presselogen
Mediechefernes debat.
14:00 Nyheder, sport, vejr
18:05 Presselogen
Mediechefernes debat.
19:00 19 Nyhederne
19:25 Nyheder, sport, vejr
21:05 Presselogen
Mediechefernes debat.
22:00 22NEWS
Nyhedsoverblik, debat og baggrund.
23:00 News Night
23:30 Nyheder, sport, vejr
06:20 Klæd mig af
Dansk underholdning.
06:50 Klæd mig af
Dansk underholdning.
07:25 Diamantfamilien
Dansk dokumentarserie.
08:00 Diamantfamilien
Dansk dokumentarserie.
08:35 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
09:10 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
09:45 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
10:20 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
10:55 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
11:30 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
12:05 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
12:40 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
13:15 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
13:50 Sex & the City
Amerikansk komedieserie.
14:25 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
15:00 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
15:30 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
16:00 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
16:30 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
17:05 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
17:35 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
18:05 Perfekte steder
Dansk dramaserie.
18:35 Venner
Amerikansk komedieserie.
19:05 Venner
Amerikansk komedieserie.
19:35 Kørelærerne
Dansk dokumentarserie.
20:10 Kørelærerne
Dansk dokumentarserie.
20:45 Diamantfamilien
Dansk dokumentarserie.
21:20 Sofie Hagen – Shimmer Shatter
22:25 Natholdet
Dansk underholdning.
22:55 Natholdet
Dansk underholdning.
23:20 Natholdet
Dansk underholdning.
23:45 Natholdet
Dansk underholdning.
00:20 Borderline
Amerikansk western fra 2000.
02:15 The Devil's Own - En fjende iblandt os
Amerikansk actionfilm fra 1997.
04:00 The Following
Amerikansk thrillerserie.
04:40 The Following
Amerikansk thrillerserie.
06:45 Brudens svære valg
Canadisk romantisk komedie fra 2015.
08:25 En ny retning
Amerikansk komedie fra 2016.
10:10 Paradise Hotel 2018
Dansk reality-serie.
11:00 Paradise Hotel 2018
Dansk reality-serie.
11:40 Paradise Hotel 2018
Dansk reality-serie.
12:25 Godzilla
Amerikansk actionfilm fra 2014.
14:55 Crocodile Dundee
Australsk komedie fra 1986.
17:00 Divaer i junglen 3
Dansk reality-serie.
18:00 NCIS 15
Amerikansk krimiserie.
19:00 Kærlighed i krise
Dansk reality-serie.
20:00 Luksusfælden 20
Dansk reality-serie.
21:00 World War Z
Amerikansk actionfilm fra 2013.
23:20 Cowboys & Aliens
Amerikansk sci-fi-actionfilm fra 2011.
01:45 Black Sea
Amerikansk thriller fra 2014.
03:40 Brudens svære valg
Canadisk romantisk komedie fra 2015.
05:10 Bones
Amerikansk krimiserie.
06:25 Superstore 1
Amerikansk komedieserie.
06:50 Bones
Amerikansk krimiserie.
07:35 Bones
Amerikansk krimiserie.
08:30 Bones
Amerikansk krimiserie.
09:25 Bones
Amerikansk krimiserie.
10:25 NCIS 14
Amerikansk krimiserie.
11:25 Ringenes Herre - Kongen vender tilbage
Amerikansk-newzealandsk actioneventyr fra 2003.
15:30 Fodbold: Optakt til FA Cup
16:00 Fodbold: Chelsea-Southampton, direkte
Semifinale i FA Cuppen.
18:00 Fodbold: Opfølgning på FA Cup
19:00 Fodbold: Alka Superligaen - optakt
Seneste nyt.
20:00 Fodbold: FC Nordsjælland-Brøndby, direkte
Mesterskabsspil i Alka Superligaen.
22:00 Fodbold: Onside
Sportsmagasin.
23:30 Percy Jackson & uhyrernes hav
Amerikansk actionfilm fra 2013.
01:45 Extinction
Amerikansk gyser fra 2015.
03:55 NCIS L.A.
Amerikansk krimiserie.
04:45 Superstore 1
Amerikansk komedieserie.
05:10 24: Live Another Day 9
06:20 Tanked
Reality-serie.
07:05 Brew Masters
07:55 TV-Shop
09:00 Ice Cold Gold
Reality-serie.
09:50 TV-Shop
10:55 Tanked
Reality-serie.
11:55 Tanked
Reality-serie.
12:50 Deadliest Catch
Engelsk dokumentarserie.
13:50 Deadliest Catch
Engelsk dokumentarserie.
14:55 Deadliest Catch
Engelsk dokumentarserie.
15:55 Deadliest Catch
Engelsk dokumentarserie.
17:00 Fodbold: Manchester City-Swansea, direkte
Premier League.
20:00 Deadliest Catch
Engelsk dokumentarserie.
21:00 Deadliest Catch
Engelsk dokumentarserie.
22:00 Deadliest Catch
Engelsk dokumentarserie.
23:00 Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
01:00 Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
02:00 Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
02:55 Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
03:55 Salvage Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
04:45 What Happened Next?
05:30 Tanked
Reality-serie.
06:30 De unge mødre
Dansk dokumentarserie.
06:55 De unge mødre
Dansk dokumentarserie.
07:20 De unge mødre
Dansk dokumentarserie.
07:45 TV-Shop
08:50 Soul Surfer
Amerikansk drama fra 2011.
10:50 Kanal 4 docs: Solomor
Dansk dokumentar.
11:45 Bryllupper for millioner
Dansk dokumentarserie.
12:40 Værelse med udsigt
Engelsk romantisk drama fra 1985.
15:00 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
16:00 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
17:00 Say Yes to the Dress
Amerikansk reality-serie.
18:00 Say Yes To The Dress Danmark
Dansk livsstilsmagasin.
19:00 De unge mødre
Dansk dokumentarserie.
20:00 Nærkontakt
Dansk reality-serie.
21:00 A Lot Like Love
Amerikansk romantisk komedie fra 2005.
23:10 En blodig affære
Krimidokumentar.
00:10 Min nabo er morder
Krimidokumentar.
01:10 Par der dræber
Krimidokumentar.
02:10 Love Kills
03:05 Blodets bånd
03:55 Min nabo er morder
04:44 Gift på en løgn
05:40 Mig og min mor
Dansk dokumentarserie.
06:25 Danmarks Ninja Warrior
07:15 Salvage Hunters
08:00 Salvage Hunters
Amerikansk dokumentarserie.
08:50 Batman: The Dark Knight Returns 2
Amerikansk animationsfilm fra 2013.
10:05 Svindlerjagt
Dansk dokumentarserie.
11:05 Eftersøgt – Med Kristian Bech
Dansk reportageserie.
12:05 CSI
Amerikansk krimiserie.
13:00 CSI
Amerikansk krimiserie.
14:00 Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
Amerikansk actionkomedie fra 1999.
16:00 Crazy on the Outside
Amerikansk krimikomedie fra 2010.
18:00 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
18:30 Big Bang Theory
Amerikansk komedieserie.
19:00 Studie 5
Dansk underholdning.
20:00 Politijagt
Dansk dokumentarserie.
21:00 Fartjagt: Københavns Politi
Dansk reportageserie.
22:00 Interview med Kim Walls forældre
Dansk dokumentar.
22:30 Ubådssagen: Hele historien
Dansk dokumentarserie.
23:25 Ubådssagen: Hele historien
Dansk dokumentarserie.
00:25 Eftersøgt – Med Kristian Bech
Dansk reportageserie.
01:25 Criminal Minds
Amerikansk krimiserie.
02:20 Person of Interest
Amerikansk krimiserie.
03:10 Person of Interest
Amerikansk krimiserie.
04:00 Paula Zahn på sagen
04:50 Hverdagens helte
Dansk dokumentarserie.
05:55 De beskidte helte
Dansk dokumentarserie.
TV-kanal oversigt
 Frii fi
 Hero fi
 Jim fi
 3 Sat fi
 BBC Brit fi
 BBC Earth fi
 Bloomberg
 C More First fi
 Animal Planet f
 Ava fi
 RTL fi
 TLC fi
 TraceUrban
 Travel Channel
 Ruutu+ Dokkari
 Ruutu+ Lapset
 Ruutu+ Leffa ja
 Ruutu+ Urheilu
 Ruutu+ Urheilu
 Sub fi
 SVT1 fi
 SVT2 fi
 Yle Teema & Fem
 YLE TV1 fi
 YLE TV2 fi
 TV Finland fi
 C More Hits fi
 C More Series f
 C More Sport 1
 C More Sport 2
 C More Stars fi
 Cartoon fi
 CBS Reality fi
 C More Juniori
 C More Max fi
 Discovery fi
 Discovery Scien
 Discovery World
 Disney fi
 Disney Junior f
 Disney XD fi
 TV3 se fi
 TV4 se fi
 Kutonen fi
 Liv fi
 MTV fi
 MTV3 fi
 National Geogra
 National Geogra
 Nickelodeon Jr.
 Nelonen fi
 TV5 fi
 TV5Monde fi
 tv6_se fi
 Viva fi
 Eurosport fi
 Eurosport2 fi
 Fox fi
 France 24
 VH-1 fi
 Viasat Explore
 Viasat Film Act
 Viasat Film Hit
 Viasat Film Pre
 Viasat History
 Viasat Nature f
 Viasat Series f
 Viasat Sport fi
 Viasat Film Fam
 DR1
 DR2
 DR3
 DR Ramasjang
 DR Ultra
 DR K
 TV3 Sport
 TV3 SPORT 1
 TV3 SPORT 1 HD
 TV3 SPORT 2
 TV3 SPORT 2 HD
 TV3 MAX
 TV 2 Zulu
 TV 2 Sport
 TV 2 Sport HD
 TV 2
 TV 2 Charlie
 TV 2 Fri
 TV 2 Fri HD
 TV 2 HD
 TV 2 NEWS
 TV FYN
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV 2 / Østjylla
 TV 2/Bornholm
 TV 2/FYN
 TV 2/Lorry
 TV SYD
 TV/MIDT-VEST
 TV2 Øst
 TV2/NORD
 TV 2/Bornholm
 TV 2| Østjyllan
 TV2 Øst
 TV2/Nord Salto
 Lorry
 TV3 Puls
 TV3+
 TV3+ HD
 TV3
 TV3 HD
 TV6
 Eurosport 1
 Eurosport 2
 Eurosport HD
 6’eren
 Kanal 4
 Kanal 5
 Kanal 5 HD
 Kanal Hovedstad
 dk4
 Disney Channel
 Nick Toons
 Nickelodeon Jun
 Disney Junior
 Viasat Film Act
 Viasat Film Fam
 Viasat Film
 Viasat Film Act
 Viasat Film HD
 Viasat Film Hit
 C More Series
 C More Hits HD
 C More Stars
 CANAL9
 C More First
 C More First HD
 C More Golf
 C More Hits
 SF-Kanalen
 FOLKETINGET
 Viasat Explorer
 Viasat Fotboll
 Viasat Golf
 Viasat History
 Viasat Motor
 Viasat Nature
 Viasat Series
 SVT1
 SVT2
 TV3 Sverige
 TV4 Sverige
 TV4 guld
 TV4 sport
 NRK Super
 NRK1
 NRK2
 TV3 Norge
 TV 2 Zebra Norg
 TV 2 Norge
 ZDF
 SPORT1
 SuperRTL
 SAT1
 ProSieben
 3sat
 RTL
 RTL II
 ARD
 Arte
 Eurosport (Tysk
 NDR
 VOX
 Vh1
 VH1 Classic
 BBC Brit
 TNT
 Animal HD
 Animal Planet
 BBC World
 TLC
 Investigation D
 Disney XD
 Motorsport.tv
 MTV
 Nickelodeon
 BBC Earth
 National Geogra
 Boomerang
 National Geogra
 National Geogra
 National Geogra
 Cartoon
 Comedy Central
 Discovery Chann
 CNN
 Discovery HD Sh
 Discovery Scien
 Discovery World
 TV5MONDE Europe
 Travel Channel
 HISTORY
 H2
 <
 >